Ciupaga dla Zbigniewa Ziobry

W sobotę, 3 marca podczas spotkania zorganizowanego przez tarnowski oddział Solidarnej Polski KoLiber Tarnów wręczył byłemu ministrowi, obecnemu europosłowi i przyszłemu kandydatowi na prezydenta Polski – Zbigniewowi Ziobrze – góralską ciupagę.

W ostatnich tygodniach bardzo dużo mówiło się o postulatach nowej quasi-prawicowej inicjatywy politycznej, Solidarnej Polski. Wśród nich znalazł się i ten mówiący o wprowadzeniu nowego podatku dochodowego dla grupy najbogatszych Polaków na poziomie 40%. W kręgach środowiska wolnorynkowego danina ta nazywana jest podatkiem „janosikowym”, gdyż głównym celem jego nałożenia na podatników jest odebranie zarobionych pieniędzy bogatym, czego wynikiem ma być redystrybucja budżetowa środków na rzecz ubogich.

Dlatego Piotr Gładysz, prezes oddziału zdecydował się wręczyć pochodzącemu z Krynicy, Zbigniewowi Ziobrze góralską ciupagę będącą symbolem grabieży których w XVIII wieku dokonywał słowacki zbójnik – Juraj Janosik oraz „grabieży” których chcą dokonywać czołowi politycy Solidarnej Polski.