Regulowane BEZROBOCIE

28 lutego o godz. 12:30 tarnowski oddział KoLibra rozpoczął drugie spotkanie z cyklu wykładów znanych polskich osobistości n/t różnych dziedzin życia publicznego współorganizowane z RUSS-em oraz NZS-em na PWSZ w Tarnowie w ramach projektu „Warto wiedzieć”.

Kolejnym naszym gościem głównym po ubiegłomiesięcznym europośle i prezesie PJN-u – Pawle Kowalu – był Dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej – dr Stanisław Tyszka, który w 2011 roku przygotował raport dot. regulacji zawodowych w Polsce. Publikacja raportu wykazała, że nasz kraj ma największą liczbę zawodów licencjonowanych w Europie, bo aż 380 (przy średniej europejskiej – 144 i 47 zawodach regulowanych w Estonii). Przed wykładem doktora S. Tyszki uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film zrealizowany przez Fundację Republikańską pt. „To nie jest kraj dla młodych ludzi”. Obecnych na prelekcji było 250 osób.

Tym samym tarnowski KoLiber, Rada Uczelniana Samorządu Studentów i Niezależne Zrzeszenie Studentów PWSZ w Tarnowie zorganizowali już drugi wykład z cyklu spotkań ze znanymi polskimi politykami, ekonomistami, finansistami, historykami, wojskowymi, publicystami etc. na tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej pt. „Warto wiedzieć”.